Свидовец – горный массив в Украинских Карпатах. Свидовецкий хребет по праву считают сердцем Европы, поскольку расположен он на юго-востоке высокогорной части Украинских Карпат и окружает с западной стороны место, где находится географический центр Европы. Все озера Свидовецкого хребта имеют ледниковое происхождение.

Свидовецкий хребет по праву считают сердцем Европы Свидовец

Найвища точка хребта – вершина Близниця (1883 м). Про цю гору було складено чимало переказів і легенд. Уздовж Свидовця йде багато рівних широких доріг, по яких можна пересуватися пішки, на велосипеді або навіть на машині. Також останнім часом тут стало популярним кататися на квадроциклах.

Але не це в першу чергу приваблює туристів. Велика кількість високогірних озер з чистою крижаною водою і дивовижними назвами – ось що є відмінною рисою Свидовецького хребта. А ще Свидовец можна назвати самим трав’янистих хребтом в Карпатах, так як навіть на великих висотах тут переважає трав’яний покрив, тому місцеві гуцули тут випасають коней і овець у великій кількості.

Свидовец, Свидовецкий хребет, озера Свидовецкого хребта
ТУРЫ В КАРПАТЫ

Всі озера Свидовецкого хребта мають льодовикове походження і розташовані в так званих льодовикових цирках

Перше озеро розташоване на території гірськолижного комплексу Драгобрат. Його так і називають – Драгобратське. Поруч з ним знаходяться схили з густими заростями чорниці. Піднімаємося через них на перемичку між Близницею і Стогом, обходимо Стіг траверсом і зліва відкривається озеро Ворожеска. Воно знаходиться на висоті 1450 метрів. Спуститися до нього можна тільки по дуже крутому схилу.

Наступне озеро має дві назви – Дагяску і Геришаска. Це найбільше озера Свидовецкого хребта. Воно розташоване на висоті 1577 метрів. До озера веде ґрунтова дорога, по якій туди можна доїхати на позашляховому транспорті. Це місце дуже популярне серед туристів. У гарну погоду тут завжди стоїть багато наметів.

Якщо йти далі по хребту, то під горою Трояска можна побачити однойменне озеро на висоті тисяча чотиреста вісімдесят-сім метрів. У нього є і ще одна назва – Апшинець. З недавнього часу сюди також вже можна під’їхати транспортом, хоча набагато приємніше спуститися по стежці. Стоянки біля озера дуже мальовничі. А зранку сюди завжди приходять вівці з дзвіночками на шиї, дзвін від яких луною поширюється на всі гори.

Свидовец, Свидовецкий хребет, озера Свидовецкого хребта
ОТДЫХ В КАРПАТАХ

Часто навіть у літній час в цирках, де розташовані озера, лежить сніг. Часом сніг може протриматися до липня-серпня.

Щоб встигнути відвідати всі озера Свидовецкого хребта потрібно приблизно 3-4 дня. Найкраще йти в літню пору, коли досить жарко, щоб скупатися.

Для цього походу дуже важливо, щоб була хороша сонячна погода. Тоді є можливість з хребта побачити всі озера.

Карпаты публикации / Туристические объекты Украины / Свидовец 0/ Свидовецкий хребет 0/ озера Свидовецкого хребта 0/ 03.20