тури в карпатитури в закарпаттяавтобусні тури в європуРегулярні автобусні пасажирські перевезення в Європуодноденні екскурсії

  • обзорная экскурсия по Черновцам / Черновцы Университет / Тури в Чернівці з Києва / Оглядова екскурсія по ЧЕРНІВЦЯМ

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО ЧЕРНІВЦЯМ

Дати проведення: Щоденно

Пішохідна екскурсія тривалістю 3 години

Ціна120 грн

Оглядова екскурсія по Чернівцям включає всі основні визначні пам’ятки Чернівців, в тому числі Чернівецький національний університет (резиденцію православних митрополитів Буковини).

ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ ПО ЧЕРНІВЦЯМ

Оглядова екскурсія по Чернівцям - Чернівецька_ратуша
• АНОНС ТУРУ:

° Ціна екскурсії по Чернівцям: 120 грн/ос

° Тривалість: 3 год

° Дати: Щоденно

° Початок: 10:00 / 11:30 / 13:00

° Місце збору групи: Центральна площа, 1, біля Чернівецької міської ради (ратуші)

° У вартість не входить і додатково оплачується: – вхідні квитки на екскурсійні об’єкти

° Код: ЧБ51995

• ПРОГРАМА ОГЛЯДОВОЇ ЕКСКУРСІЇ ПО ЧЕРНІВЦЯМ:

Оглядова екскурсія по Чернівцям:

За свою історію місто Чернівці належало різним імперіям, бачило різні правління, але завжди залишалося відкритим для всіх націй і конфесій. Щоб дізнатися таємниці цього міста, відчути його атмосферу, давайте прогуляємося затишними, тихими вулицями, галасливими, ошатними площами, отримаємо задоволення архітектурними шедеврами і туристичними родзинками.


Центральна площа

Наше знайомство з містом почнемо з Центральної площі – візитної картки Чернівців. Будинки, розташовані тут, відрізняються особливим шармом, витонченістю та величчю, а будова Ратуші завершує гармонію і досконалість архітектурної композиції. 12 листопада 2004 року в місті народилася традиція: рівно о 12 годині дня на балкон ратушної вежі виходить сурмач в національному одязі і на всі чотири сторони світу грає відому мелодію С. Сабадаша “Марічка”.

Вулиця Ольги Кобилянської

З Центральної площі ми з вами повернемо на пішохідну вулицю Ольги Кобилянської, історична назва якої – Herrengasse (тобто Панська). Забудова і благоустрій вулиці проводилися ще в австрійський час. Селитися на цій вулиці завжди було престижно. Тут жили аристократи, інтелігенція, домовласники, торговці, що служило справжнім підтвердженням назви вулиці – Панська. Практично кожна будівля – витвір архітектурного мистецтва, історія міста, втілена в камені.

Вірменська католицька церква

Заслуговує на увагу і Вірменська церква, яку спроектував архітектор Йозеф Главка. Наразі вірменська громада у Чернівцях невелика, тому приміщення церкви також використовують для урочистого розпису молодят та концертів органної музики.

Церква Святого Миколая

Минаючи Вірменську церкву, ми потрапляємо на одну з найстаріших вулиць міста – Руську і підходимо до унікального пам’ятника сакральної архітектури ХХ ст. – православної церкви одного з небесних покровителів Буковини – Святого Миколая. Архітектура церкви являє собою румунський стиль неороманеск. Основна увага туристів буде прикута до незвичайній формі перекручених барабанів малих куполів. Прототипом оригінального вирішення храму стала церква в Куртя де Арджеш – місця останнього спочинку румунських королів.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Недалеко від Миколаївської церкви знаходиться ще один храм, який заслуговує на нашу увагу, – це греко-католицький собор Успіння Пресвятої Богородиці, який нещодавно відсвяткував своє двохсотріччя.

Площа Турецької криниці

Від собору Успіння Пресвятої Богородиці за кілька хвилин ми опиняємося на площі Турецької криниці (нещодавно перейменовану на площу Марії). Колись тут знаходилася церква Св. Марії і колодязь, збудований ще турками, де православні християни святкували Водохреща. Воду з джерела брали також для єврейської мікви – ритуального басейну іудеїв, розташованого тут же, на площі. Пізніше колодязь став називатися Турецьким.

Вулиця Головна

Недалеко від площі Турецької на розі вулиць Шолом Алейхема і Головної височить будинок-корабель, який старожили називають Шифа. Тут же, на вулиці Головній знаходиться костел Воздвиження Чесного Хреста. Католицький храм – одне з найстаріших кам’яних культових споруд міста (1814 р.), його інтер’єр збережений в первинному вигляді. Велику художню цінність становлять вітражі, масляні розпису плафона і великий орган, який супроводжує богослужіння. Служба в костелі проводиться польською, українською та німецькою мовами. Оглядова екскурсія по Чернівцям триває)

Площа Філармонії

По вулиці Чайковського ми прямуємо до ошатної і кокетливої площі Філармонії. У 1877 році площу прикрасила будівля “Товариства сприяння музичному мистецтву”, тепер обласної Філармонії. Її стіни пам’ятають видатних музичних зірок: Соломію Крушельницьку, Енріке Карузо, Сіді Таль. Ще один архітектурний домінант площі – будівля готелю “Брістоль”. У 2005 році площа була реконструйована і зараз перетворилася в гарний куточок старого міста для відпочинку чернівчан і гостей міста.

Будівля “Великого Темпля”

Далі, по вул. М. Заньковецької, ми прямуємо до Театрального майдану, по шляху зупинившись біля будівлі колишнього знаменитого “Великого Темпля”, яка справедливо вважалася однією з найстильніших споруд міста. Тут був іудейський реформістський хоральний храм. В дитячому хорі Темпля почав свою творчу кар’єру співак з європейським ім’ям Йосип Шмідт. Але, на жаль, про його неповторності ми можемо судити тільки за збереженими листівкам, так як будівля була значно зруйнована.

Театральна площа – Оглядова екскурсія по Чернівцям

І ось ми з вами на Театральній площі, яка по праву вважається найкрасивішою в місті. Надзвичайно органічно в ансамбль площі вписується будівля театру – ще одна архітектурна перлина Чернівців. Міський театр, який називають “мрією з оксамиту і золота”, з’явився завдяки таланту і старанням відомих австрійських архітекторів Фельнера і Гельмера в 1905 році в рекордно короткі терміни – всього за 14 місяців. Спочатку перед театром був встановлений пам’ятник Фрідріху Шиллеру, а пізніше – пам’ятник Ользі Кобилянській, ім’я якої театр носить з 1954 року.

Центральний палац культури

Ще один архітектурний шедевр, який знаходиться на Театральній площі – це колишній Єврейський народний дім (нині Центральний палац культури), побудований в 1908 році на кошти єврейської громади. До 600-річчя Чернівців на першому поверсі було відкрито музей історії та культури євреїв Буковини.

Будинок офіцерів

Трішки випадає із загального ансамблю площі Будинок офіцерів. Він з’явився в 1938 році як Румунський національний палац і на той час був дуже сучасним.

Буковинський медичний університет

Навпроти Будинку офіцерів височіє будівля Буковинського медичного університету. З фасаду цього будинку, створеного в 1912 році як Палата торгівлі і ремесел, вдивляються в перехожих богиня хліборобства і родючості Деметра і покровитель торгівлі і ремесел, бог-вісник Гермес. Біля обох безсмертних вартових будівлі – по рогу достатку: адже саме сільське господарство та торгівля заклали фундамент для розвитку краю на початку ХХ століття.

Чернівецький національний універістет імені Юрія Федьковича

Оглядова екскурсія по Чернівцям … Головна родзинка туру – Чернівецький університет! На туристичний десерт ми залишили справжній діамант не тільки Чернівців, а всього світу – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації. Ансамбль справедливо розцінюється вченими одним з найвидатніших явищ в світовій архітектурній спадщині, і в 2011 році Резиденція під № 3 від України увійшла в список ЮНЕСКО. Нині тут розміщується центральний корпус Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича.

  • Вартість вхідних квитків в університет: 60 грн. – загальний, 20 грн. – студентський, 20 грн. – дитячий
  • Тривалість екскурсії по університету – : 30 – 40 хв. Екскурсійне обслуговування по університету входить у вартість вхідних квитків.

Головна / Тури з Чернівців / Оглядова екскурсія по Чернівцям 0 / екскурсія по Чернівцям 0