тури в карпатитури в закарпаттяавтобусні тури в європуРегулярні автобусні пасажирські перевезення в Європуодноденні екскурсії

  • БУКИ Сквирського району / тур по Київщині
  • kovalivka
  • tomashovka

ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОВІНЦІЯ | з Києва 1 день

Дати виїздів12.05 / 26.05 / 09.06 / 30.06 / 21.07 / 11.08 / 01.09 / 22.09 / 13.10 / 03.11…

Цікавий і насичений тур для тих, кого цікавить ландшафтна архітектура

Ціна: 750 грн

Home → тури Україною → одноденні з Києва → екскурсії по Київщині → ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОВІНЦІЯ


ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОВІНЦІЯ | тур вихідного дня

Одноденний автобусний тур з Києва | екскурсія по Київщині – Буки, Ковалівка, Фастів, Томашівка


Дуже цікавий і насичений тур для тих, кого цікавить ландшафтна архітектура. Вотчини НОВИХ ПАНІВ – Буки, Ковалівка, Фастів, Томашівка – як живуть сучасні землевласники, як вони облаштовують свої маєтки і як уявляють собі ідеальні українські села можна поспостерігати в провінціях Київщини, відвідавши тур-екскурсію ЄВРОПЕЙСЬКА ПРОВІНЦІЯ.

ПРОГРАМА ТУРУ:

08:00 — Зустріч туристів м. Палац Україна (стоянка біля виходу з метро)

08:15 — Виїзд з Києва

— Приїзд в с.Буки. Екскурсія по комплексу.

— Переїзд в Ковалівку – ложка Европи в бочці України. (Під час дії воєнного стану змінено на відвідування парку Острів Сакур в Володарці)

— Переїзд в Фастів. Экскурсія по Фастову.

— Переїд в Томашівку. Відвідування монастиря.

17:15 — Збір туристів

17:30 — Виїзд до Києва.

* Весь час вказано орієнтовний! Туроператор має право вносити зміни і коректування в програмі.

ВАРТІСТЬ:
750 грн

ТРИВАЛІСТЬ:
1 день / початок 8:00; закінчення 18:30

ДАТИ ВИЇЗДІВ 2024:
12.05 / 26.05 / 09.06 / 30.06 / 21.07 / 11.08 / 01.09 / 22.09 / 13.10 / 03.11…

МАРШРУТ:
Київ – Буки – Ковалівка – Фастів – Томашівка – Київ

У вартість входить::
– Екскурсійне обслуговування;
– Страховка;
– Транспортні послуги.

У вартість НЕ входить:
– Харчування;
– Вхідні квитки;
– Особисті витрати.

Харчування:
Можна взяти поїсти з собою або придбати поїсти швидкої їжі на фудкор-площадці парку в Буках.

В замок до Суслова

Багато всі начулися про вотчину нинішнього головного сквирського підприємця Івана Суслова, багато красивих фоток його садиби бачили в Інтернеті, та й ювілейна срібна монета Нацбанку з силуетом Буцької  церкви Св. Євгенія на реверсі давно всіх інтригувала – з новоділів такої честі крім Храму Св. Євгенія і фонтану удостоювалася лише Зарваниця.

buky-skvyra

Вид на Храмовий комплекс. Буки

Храмовий комплекс, що складається з церкви Св. Євгенія Великомученика, дзвіниці Св. Данила, каплиці Св. Миколая та Св. Олександра, дійсно виявився цікавим. Творча майстерня архітектора Юрія Бабича недарма пишається цим проектом як найкращим своїм творінням. Дуже «смачна» штука. У ній відмінно втілені ідеї постмодернізму в архітектурі – не просте наслідування старовини, а тонке поєднання історизму з авангардом.

Але храмами справа не обмежується. Далі, за КПП і дамбою з перетікаючою поверх дороги водою, починається ландшафтний парк, розбитий на порогах річки Роставиці, і комплекс садибних будівель на високому скелястому березі річки. Видна спроба позмагатися з уманською «Софіївкою», але масштабец, на жаль, далеко не той, хоча «малих архітектурних форм» понатикано навіть занадто багато.  Дуже «в тему» старий майданівський фонтан «Рулетка», який притягли сюди з Києва і урочисто відкрили на День Незалежності . На тлі всього цього «богачества» село Буки виглядає досить убого, хоча насправді воно цілком звичайне.

З екскурсією можна прогулятися в «запашний» міні-зоопарк з нещасними левами і ведмедями в тісних клітках і послухати історію сім’ї Суслова, яка пояснює його любов до цифри «7» (СІМ – його ініціали, він сьома дитина в родині тощо), а також прагнення побудувати для себе куточок старої, патріархальної поміщицької України, де всі тебе будуть називати «господар» майже з тим, дореволюційним і навіть дореформенним змістом. Своє життя «господар» при цьому із задоволенням виставляє напоказ, в ландшафтний парк людей пускає абсолютно безкоштовно (за гроші тільки екскурсії), Благодійністю займається – утримує приватний дитячий будинок. Все це дуже контрастує з традиційною закритістю української еліти, і цим же дужче інтригує. Де ще так близько можна познайомитися з побутом сильних світу цього?

До Засухи в комунізм

Є ще одне подібне місце – Ковалівка, родовий маєток сім’ї колишнього київського губернатора Анатолія Засухи та його бойової дружини, депутата-регіоналки Тетяни Засухи, засновників успішної агрофірми «Світанок».

kovalivka

“Панська” Ковалівка

Уже на в’їзді в Ковалівку можна помітити різницю між життєвою концепцією тутешніх сільськогосподарських олігархів і їх Сквирський колег. У всіх прилеглих селах дороги якісні, з розміткою і придорожніми стовпчиками. Вся трава в полі зору акуратно підстрижена. Всі будинки і паркани виглядають акуратно і навіть ошатно. Центральна площа – взагалі відпад. Тут, крім церкви Різдва Богородиці, в очі відразу впадає гарний ставок з містком і лебедями, мальовничий парк на тому березі, значні будівлі школи, будинку культури, готелю, ресторану, піцерії, магазинів і т.д. Особистий особняк Засух скромно ховається на узліссі за розкішним альпінарієм з клумбою в формі тризуба. Схоже, Засухи вирішили побудувати у себе на селі НЕ феодальну садибу, а комунізм! Точніше, своєрідний макет ідеального «розвиненого соціалізму», як намагаються робити в Білорусії – з твердою рукою і слухняним народом.

Явний надлишок готелів і закладів громадського харчування в Ковалівці наводить на думку, що господарі припускали розкручувати село як туристичний центр. Почасти так і вийшло – в хорошу погоду у вихідні тут буває багато машин з номерами різних регіонів,  а для фастівських молодят це просто обов’язковий пункт фотосесії. Але щось не до кінця зрослося в Ковалівці з туризмом. На парадному ресторані «Земля мрії» ми побачили оголошення, що працює він тепер тільки за попередніми замовленнями. Літнє кафе-шашлична на березі озера безнадійно закрито – з будиночка-кухні замість шкворчанія шашликів чути потужне хропіння охоронця. З фасаду готелю «Лілея» відпадають літери. І тільки демократична піцерія «Dream Land» користується попитом.

Фастів

Екскурсія по місту. Відвідування католицького костелу – Воздвиження Святого Хреста, побудованого на початку 20 століття. Ця неординарна культова споруда, виконана в кращих традиціях неоготики.

Томашівка

tomashovka

Будинок шляхтичів Хоєцьких, нині монастир

На зворотному шляху ми, звичайно ж, відвідуємо Томашівку – обов’язковий пункт на цьому маршруті. Чудовий садибний будинок шляхтичів Хоєцьких, напевно, найцікавіша зі збережених поміщицьких садиб на Київщині. Маленький палац в стилі модерн одночасно схожий і на європейський романтичний замок, і на російський терем-теремок з різьбленими лиштвами. У радянські часи це була школа, а тепер садибу віддали Московському патріархату під монастир. Дивно, що церковники поставилися до цього пам’ятника архітектури на рідкість гідно, не ставши, як зазвичай, приводити його у відповідність з канонічними православними архітектурними традиціями, а просто ретельно відреставрували. Дуже подобаються туристам багаті квітники і пташник, в якому є навіть страуси. Але не зрозумілим є сенс пам’ятника страусові на території.

Більше читайте в нашому блозі.