Гори Карпати прекрасні в будь-яку пору року. Але якщо полюбляєш Зимние походы в Карпаты і потрапляєш туди взимку, то відчуваєш себе, як в казці. Зимние походы в Карпаты – це тихий ліс з ялинками, покритими густим шаром снігу. І таке враження, що ось прямо зараз із дерев вийде Дід Мороз!

ЗИМНИЕ ПОХОДЫ В КАРПАТЫ

Сніг в горах взимку блищить не тільки вдень в променях сонця, але і вночі в світлі місяця. З-за холодної погоди і сніжного покриву специфіка маршрутів змінюється. Тому перед тим, як вирушати в зимовий похід, треба грунтовно підготуватися.

ЗИМНИЕ ПОХОДЫ В КАРПАТЫ
ТУРЫ В КАРПАТЫ

Особенности зимних походов в Карпаты:


Низькі температури

Часом зими в Карпатах бувають дуже суворі. Температура може опускатися до -25 градусів, а іноді і нижче. Але це буває дуже рідко. Зазвичай температура вдень -5-10, а вночі -10-15. Тому необхідно мати хороше гірське взуття, пристосоване до холоду. Також обов’язкова наявність пухової куртки (або декількох флісових светрів замість неї), теплих штанів, шапки і рукавиць (бажано кілька пар). Непогано, якщо спальник теж буде пуховим, але в разі, коли такого в наявності немає, то підійде спальник з синтетичними волокнами, але зимового типу. Тобто температура комфорту повинна бути не менше -10, а ще краще -15.

Пересування по снігу

Залежно від погодних умов, стан снігу в горах буває різним. Іноді його доводиться топтати, провалюючись по коліна або навіть глибше. У цьому випадку непогано мати з собою снігоступи. Але снігоступи повинні бути у всіх членів групи, щоб вони мали можливість йти в одному ритмі. Часто сніг твердне і перетворюється в фірн. Тоді по ньому дуже легко пересуватися по плоскій поверхні. Ідеш практично так само, як по асфальту. Але на схилі починаються деякі труднощі, тому що доводитися бити ступені. На особливо крутих схилах іноді практикується так званий рух «в три такти». Тут вам дуже знадобляться телескопічні палиці або льодоруб. Взагалі телескопічні палиці сильно полегшують переміщення та частково розвантажують ноги. В крайньому випадку, їх можна замінити звичайними лижними палицями, що, звичайно, не так зручно, але краще, ніж нічого.

Туман і негода

Ні для кого не секрет, що в горах погода змінюється швидко і часто. Але найбільшу небезпеку це становить саме взимку. Якщо сідає туман, то дуже легко заблукати, тому що всі стежки покриті снігом і орієнтуватися дуже важко. Якщо при цьому ще й дує сильний вітер, то він практично відразу замітає сліди, і немає можливості повернутися назад. Вітер небезпечний і тим, що легко і непомітно можна обморозити собі обличчя. Щоб цього уникнути, бажано мати при собі вітрозахисну маску. Її можна купити або зробити самому. Можна також зав’язати обличчя шарфом, хоча це незручно. Сильний вітер часто буває на хребтах і на вершинах гір. Навіть при хорошій видимості він може сильно перешкоджати пересуванню. Часто вітер дме прямо в обличчя і це дуже неприємно для очей, тому бажано мати з собою окуляри (або гірськолижну маску). Вони також дуже знадобляться в гарний сонячний день, так як будуть захищати очі від надто яскравого на сонці снігу.

Зимние походы в Карпаты
ГОРНОЛЫЖНЫЕ ТУРЫ В КАРПАТЫ

Загалом, збираючись в ЗИМНИЕ ПОХОДЫ В КАРПАТЫ, бажано підгадати момент, коли буде пару днів стабільної гарної погоди. При виході на гору, якщо погода починає псуватися, краще відмовитися від сходження.

Карнизи

Залежно від переважаючого напрямку вітру на гребенях і вершинах гір утворюються снігові надувиші і карнизи. Переміщаючись по гребеню, якщо вийти або наступити за лінію відриву карниза, то під впливом ваги людини карниз може обрушитися разом з перебуваючою на ньому людиною. Тому необхідно бути гранично уважним і слідувати чітко за гідом.

Ночівлі

Ночувати взимку в Карпатах можна в наметі або колибі. Колиба – це хата, в якій влітку живуть гуцули-пастухи. Зазвичай колиби розташовані на полонинах і взимку пустують. Є так звані курні колиби, де багаття розкладають прямо на підлозі, а дим виходить в дірку на даху. У цих колибах ночувати не дуже приємно, але можна в разі потреби. Набагато більш комфортні колиби, в яких є піч. Якщо її добре розтопити, то стає досить тепло і комфортно. Про розміщення таких колиб треба знати заздалегідь.

ЗИМНИЕ ПОХОДЫ В КАРПАТЫ
ОТДЫХ В КАРПАТАХ ЗИМОЙ

Зазвичай під час літніх і осінніх походів проводиться розвідка, тому що іноді колиби згоряють, іноді будують нові. Є дуже відомі колиби – під Петросом, під Говерлою, на Кукул і т.д. Є такі, про які практично ніхто не знає. Часто в колибах туристи залишають продукти харчування і заготовляють дрова для тих, хто прийде сюди після них. Це така своєрідна традиція. Ще одна традиція – пускати в колибу ночувати всіх, хто прийшов, навіть якщо там практично немає місця. Тих, що прийшли, треба напоїти гарячим чаєм, так як вони пройшли довгий і важкий шлях.

Бівуак

Бажано мати з собою газовий або бензиновий примус, тому що не завжди є можливість розвести вогонь. Зате з водою взимку ніяких проблем – завжди можна розтопити достатню кількість снігу. Хоча, якщо на стоянці тече струмок, то краще брати воду з нього, так як талий сніг не містить в собі потрібних для організму солей і мінералів.

І ще, ніколи не їжте жовтий сніг!)

Якими б страшними не здавалися ЗИМНИЕ ПОХОДЫ В КАРПАТЫ на перший погляд, вони неодмінно подарують кожному сміливцю море незабутніх вражень! А що до труднощів – їх ми обов’язково подолаємо!

походы по Карпатам / Зимние походы в Карпаты 0/ Куда поехать в Карпаты?

Куда поехать в Карпаты зимой  Где покататься на лыжах в Карпатах?