Наверное, нет в Карпатах более известного места с таким множеством легенд, преданий и историй, чем озеро НЕСАМОВИТОЕ. На русский его название трудно точно перевести, но ближе всего подойдет слово «неистовое». Это озеро притягивает к себе людей не только из-за того, что оно одно из самых высокогорных в карпатских горах (находится на высоте 1750 метров), но и потому, что местность вокруг Несамовитого просто пропитана тайнами и загадками …

Будь-який бувалий карпатський турист розповість вам не одну страшну історію, яка траплялася з ним під час ночівлі в цих місцях.

Озеро Несамовитое розташоване в Карпатському національному парку на східних схилах гори Туркул (Чорногірський хребет). Довжина його близько 88 метрів, ширина – 45 метрів, глибина невелика – 1-1,5 метра. Озеро льодовикового походження, тому вода в ньому практично завжди досить холодна. Але влітку купатися можна.

Хоча одна з найпопулярніших легенд розповідає про те, що колись в озері Несамовитое втопилася дівчина через нерозділене кохання. Втікши далеко в гори, вона довго плакала на березі озера, поки його води не забрали її. Тепер вона живе там на дні і затягує до себе невдалих подорожніх. Легенда більше схожа на дитячу пугалку, особливо якщо згадати глибину озера, але коли її розповідають біля вогню на березі, то чомусь після цього ніхто не бажає сидіти спиною до озера.

ОЗЕРО НЕСАМОВИТОЕ
ТУРЫ В КАРПАТЫ

Найпопулярніший маршрут на Несамовитое починається від туристичної бази Заросляк і займає близько 4-х годин

Можна також підійти і з іншого боку, йдучи від Чорногірського ПопІвана. Біля озера є багато туристичних стоянок і в теплу пору тут завжди багато людей. Взимку озеро Несамовитое повністю замерзає і намет туристи-екстремали можуть розкласти прямо на його поверхні, за умови, що сніговий покрив дозволяє сюди дістатися.

Південний і західний береги озера досить кам’янисті. На протилежному боці розташовані субальпійські луки, де росте гірська сосна і ялівець. За останні роки озеро Несамовите інтенсивно заростає осокою, тому не з усіх боків зручно добиратися до води.

ОЗЕРО НЕСАМОВИТОЕ – проблема скупчення великої кількості сміття

Через те, що озеро Несамовитое відвідує велика кількість людей, тут дуже гостро стоїть проблема скупчення великої кількості сміття. Тому останнім часом активно проводиться велика кількість екологічних акцій та заходів з прибирання території, а також скрізь розставлені інформаційні щити з проханням берегти природу.

Карпаты публикации / Туристические объекты Украины / Озеро Несамовитое 0/ 03.20